Equipos e Comisións

Os profesores do Colexio están organizados en diferentes comisións e equipos para coordinar os distintos aspectos da vida colexial. Para este curso as comisións formadas e os seus integrantes son:

Equipo de Calidade:

É o encargado de organizar, desenrolar e avaliar o sistema de xestión de calidade no Centro.

Coordinador: Diego Portos.

Compoñentes:

  • Alba Gómez (Representante de Educación Infantil).
  • Belén Losada (Representante de Educación Primaria).
  • Ana Mª Domínguez (Representante de Educación Secundaria-Bachillerato).
  • Helena Pena (Representante de Educación Secundaria-Bachillerato).

 

Equipo de Dinamización Lingüística:

O obxectivo fundamental é o de favorecer e coordinar as labores de divulgación e uso da lingua galega. Por isto, este equipo céntrase en que o galego estea presenta na rutina do centro, para que nos sintamos orgullosos da nosa lingua e lle demos un uso de prestixio, desvinculándoa dos prexuízos aínda vixentes. Esto é o que pretende formular neste plano o equipo de Dinamización da Lingua Galega, os obxectivos polos que traballan, as actividades que propoñen para conseguilo e a xente que se encarga de dinamizar esa consecución.

Coordinadora: Vanesa Alonso.

Compoñentes:

  • María José fernández (Representante de Educación Infantil).
  • Mercedes Martínez (Representante de Educación Primaria).
  • María Pardo (Representante de Educación Primaria).
  • Gerardo Morano (Representante de Educación Secundaria).
  • Eva Díaz (Representante de Educación Secundaria).
  • Xabier Carrajo (Representante de Educación Secundaria).
  • Ángel Sanluis (Representante de Educación Secundaria).

Comisión de Convivencia:

O Observatorio da Convivencia é un órgano colexiado para reflexionar e investigar en relación co estado de convivencia no centro e deseñar estratexias que deban adoitarse para o fomento da cultura da paz e para mellorar o clima da convivencia escolar.

Coordinador: Marta Nespereira (Mestra Pedagoxía Terapéutica).

Compoñentes:

  • Mauricio Paniagua (Director).
  • Pilar Sanjurjo (Orientadora)
  • Nashira Spósito (Profesora)
  • Elena Álvarez (Profesora)
  • Magdalena Tomé (Profesora)
  • Alberto Gracia (Profesor)
  • Luna Lois (Alumno)
  • Pablo Blanco (Persoal non docente)
  • Emma Mateos (Madre)
  • Mª Luz Fernández (Madre)

 

Comisión de Innovación:

Ten como misión dinamizar e coordinar novas metodoloxías e promover a innovación pedagóxica no proceso educativo pastoral dos nosos alumnos/as.

Coordinadora: Pilar Sanjurjo.

Compoñentes:

  • Rubén Fernández (Coordinador TIC)
  • Clara Vecino (Representante de Educación Infantil).
  • Belén Losada (Representante de Educación Primaria).
  • Marta Nespereira (Representante de Educación Primaria).
  • Enrique Carretero (Representante de Educación Primaria).
  • Marcos Vázquez (Representante de Educación Primaria).
  • Pedro Sánchez (Representante de Educación Secundaria-Bachillerato).
  • Ana Domínguez (Representante de Educación Secundaria-Bachillerato).

 

Comisión de Plurilingüismo:

Ten como misión promover e coordinar diferentes iniciativas que favorecen o uso das linguas estranxeiras no noso centro.

Coordinadora: Mercedes Señarís.

Compoñentes:

  • Montserrat Nolasco (Xefa de Estudos Educación Secundaria-Bacharelato).
  • Montserrat Rubio.
  • Carmen Conde.
  • María Roca.
  • Emilio Cousillas.
  • Ramón Vilá.
  • Oliva Marqués.
  • Estela Veiga.
  • Gisela Corral.
  • Marina Souto.
  • Elvira Amado.

 

Comisión Boscogreen:

Ten como misión promover e coordinar diferentes iniciativas para o coidado da nosa casa común.

Coordinadora: Mercedes Señarís.

Compoñentes:

  • María Vázquez
  • Loli Domínguez
  • Lucía González
  • Oliva Marqués
  • Carlos Paz